تبدیل گوشی به وب کم

امتیاز 5 از 5 از بین 4 امتیاز دهنده به این صفحه
5
4
3
2
1
مهتاب جهاندار مهتاب جهاندار / نویسنده آیدی تاپ مدت زمان مطالعه 2 دقیقه نظرات کاربران

چطور یک گوشی را به وب کم تبدیل کنیم؟ وب کم یک ابزار کاربردی بوده که افراد عمدتا برای تماس ویدئویی یا کنفرانس ویدئویی از آن استفاده می کنند. گاهی اوقات شاهد هستیم که وبکمی در اطراف خود نداشته و نمی‌دانیم چگونه می‌توانیم در سریع‌ترین زمان وب کمی برای خود فراهم کنیم. یکی از ابزارهایی که بسیار در دسترس است، گوشی بوده که افراد می‌توانند آن را به وب کمی تبدیل کرده و در جلسات تماس ویدئویی خود از این وسیله کاربردی استفاده کنند.


تبدیل گوشی به وب کم

در این مطلب آیدی تاپ قصد داریم نحوه تبدیل گوشی به وب کم را شرح دهیم تا اگر با کمبود وب کم رو به رو هستید، با گوشی خود یک وب کم مقبول داشته باشید.

نحوه تبدیل گوشی به وب کم

روش‌های مختلفی وجود دارد که به شما کمک کرده تا گوشی خود را به وب کمی تبدیل کنید و در ادامه به آنها خواهیم پرداخت:

1- با کمک Droid Cam

برنامه درویدکم را می‌توان به صورت پولی یا رایگان از گوگل پلی تهیه کرد. در مورد نسخه پولی برای لینکوس و ویندوز هم از طریق Dev47Apps قابل دریافت است. برای انجام این روش باید نسخه اندروید را دریافت کنید و سپس با نصب آن به استفاده این اپ کاربردی بپردازید.

این برنامه از شما می‌خواهد آی پی آدرس خود را وارد کنید که با سرچ کردن قابل یافتن است. هنگامی که به نسخه دسکتاپ می‌روید شاهد خواهید بود که می‌توانید پخش صدایی از گوشی داشته باشید. گذشته از آن کیفیت فایل ویدئویی هم قابل تنظیم خواهد بود. یک حالت اتصال USB وجود دارد که از طریق کابل آن اقدام باید کرد. هنگام فراهم بودن همه چیز روی گزینه استارت ضربه بزنید. 

تبدیل گوشی به وبکم با کمک Droid Cam

سپس برنامه روی گوشی تصویر را به نسخه کامپیوتر ارسال می‌کند. برای گوشی‌هایی که چندین دوربین دارند باید وارد بخش تنظیمات شوید تا نوع سنسور دوربین را مشخص کنید. نسخه رایگان دروید کم شاید کاربردی باشد اما برای استفاده از بیشتر امکانات بهتر بوده نسخه پولی را تهیه کنید. بنابراین اگر از وب کمی برخوردار نیستید، برنامه دروید کم نیاز شما را برآورده خواهد کرد.

2- با استفاده از برنامه IP Webcam

اگر به دنبال جایگزین دروید کم هستید، روی IP Webcam می‌توان حساب بسیاری باز کرد. گذشته از آن قابلیت دریافت رایگان این برنامه هم وجود دارد. برای دریافت نسخه دسکتاپ کافی بوده به آدرس ip-webcam.appspot.com مراجعه کنید. در بحث تنظیمات مشابه درویدکم است؛ این برنامه نتیجه کار را از شما می‌خواهد بوسیله مرورگر مشاهده کنید. به طوری که تنها باید از مرورگر فایرفاکس یا کروم بهره گیرید و سایر مرورگرها قابل استفاده نیستند. برای مشاهده فید کافی بوده به آدرس http://[IP ADDRESS]:8080/videofeed مراجعه داشته باشید. افراد می‌توانند برای فایل خود وضوح مختلفی در نظر گیرند. متاسفانه در حال حاضر از دوربین اصلی گوشی پشتیبانی کرده و دوربین سلفی را در برنمی‌گیرد.

تبدیل گوشی به وبکم با استفاده از برنامه IP Webcam


پس از نصب برای اجرا باید روی گزینه Actions ضربه زده تا عملیات انجام شود. در مرحله بعد دوربین را متوقف کنید و مجدد به کارگیرید تا روند ادامه پیدا کند. اگر به دنبال ذخیره ساده محتوا ضبط شده بوسیله IP Webcam هستید بهتر بوده افزونه اختصاصی Dropbox Uploader به کار گیرید.

3- با کمک اسکایپ 

باید بیان داشت که اسکایپ نسخه 8.0 قابلیت پشتیبانی از دروید کم یا IP Webcam را ندارد، بنابراین نباید به سراغ آن بروید. شما کافی بوده با نصب اسکایپ روی گوشی خود و با استفاده دوربین سلفی تلفن هوشمندتان تماس ویدئویی داشته باشید و نیازی نیست از برنامه‌های جانبی دیگری بهره گیرید. 

با تمام این اوصاف از طریق روش‌های فوق موفق خواهید شد یک وب کم با گوشی داشته باشید. برخی برنامه‌ها از دوربین عقب گوشی پشتیبانی کرده و دوربین سلفی را پشتیبانی نمی‌کنند. بنابراین با بررسی بیشتر می‌توانید برنامه موردنظر را یافته و از آن بهره گیرید.


نظر خودرا درج کنید
خرید اپل آیدی

پر بازدید ها

جدید ترین والپیپر ها
آیدی تاپ را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
جهت دریافت آخرین آفرهای آیدی تاپ در خبرنامه ما عضو شوید