جهت خرید اپل آیدی تحویل فوری کلیک کنید

آیا آنتی ویروس برای گوشی لازم است

امتیاز 5 از 5 از بین 5 امتیاز دهنده به این صفحه
5
4
3
2
1
مهتاب جهاندار مهتاب جهاندار / نویسنده آیدی تاپ مدت زمان مطالعه 2 دقیقه نظرات کاربران

آیا آنتی ویروس برای گوشی لازم است؟ همانطور که می‌دانید دستگاه‌های دیجیتالی از جمله تبلت، گوشی، لپ تاپ یا رایانه‌های دسکتاپی، گاهی دچار ویروس می‌شوند. ویروس می‌تواند اختلالی در زمینه نرم افزاری ایجاد کند، به شکلی که کاربر را از ادامه کار با دستگاه ناتوان سازد. بنابراین لازم است که همیشه به مراقبت از دستگاه موردنظر در برابر ویروس بپردازیم تا هیچ گاه خللی به وجود نیاید. در این مطلب idtop می‌خواهیم شرح دهیم آیا یک گوشی نیاز به آنتی ویروس دارد یا خیر؟

آیا گوشی اندرویدی واقعاً نیاز به آنتی ویروس دارد یا خیر؟

شاید بسیاری تصور کنند گوشی‌های اندرویدی نسبت به iOS از امنیت کمتری برخوردار بوده و دچار ویروس بیشتری می‌شوند. در این زمینه کارشناسان اتفاق نظری نداشته اما باید بیان داشت که هر نوع تلفن هوشمندی ممکن است دچار ویروس شود. اگر چه ملزم به استفاده از آنتی ویروس بر روی گوشی های خود نیستیم ولی داشتن آنتی ویروس می تواند گوشی ما را در برابر ویروس های احتمالی و ناشناخته حفظ کند و در نتیجه از اطلاعات ما محافظت نماید. 

دلایل ویروسی شدن گوشی

البته باید بیان داشت که مواردی درباره ویروسی شدن گوشی وجود دارد که به شرح زیر است:

1. دانلود برنامه

از آنجایی که گوشی‌های اندرویدی بیشتر منبع دانلودشان از گوگل پلی است، بنابراین نباید نگران ویروسی یا ناایمن بودن برنامه‌ها بود. بنابراین اگر آنتی ویروسی را فعال کنید، تنها موجب ایمن‌تر شدن گوشی خواهید شد.

 آنتی ویروس برای گوشی لازم است؟

2. روت گوشی

روت کردن موجب افزایش ویروسی شدن و کاهش امنیت گوشی می‌شود. بنابراین باید همیشه گوشی روت شده را از نظر ویروس باید اسکن کرد.

3. استفاده از گوشی برای کار

اگر گوشی خود را در زمینه کاری به کار می‌گیرید، قطعا اطلاعات مهمی در آن ذخیره می‌کنید که اگر از دست بروند، هزینه بر هستند. بنابراین وجود آنتی ویروس می‌تواند مفید باشد.

4. سرقت دستگاه یا گم شدن آن

اگر همیشه گوشی خود را گم می‌کنید و مایل نیستید، اطلاعات مهم از دست برود، بهتر بوده با کمک آنتی ویروس از داده‌ها محافظت نمایید. بنابراین از این نظر آنتی ویروس می‌تواند مفید واقع شود.

سخن آخر

همانطور که گفته شد، وجود آنتی ویروس مزایایی دارد و می‌تواند کمک کند تا امنیت گوشی خود را بالا ببرید. چه از نظر نرم افزاری، چه از نگاه حفظ اطلاعات. اما گاهی آنتی ویروس اختلالی هم می‌تواند در گوشی به دنبال داشته باشد، که بهتر بوده در این زمینه کمی محافظه‌کارانه عمل کنید.


نظر خودرا درج کنید
خرید اپل آیدی

پر بازدید ها

جدید ترین والپیپر ها
آیدی تاپ را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
جهت دریافت آخرین آفرهای آیدی تاپ در خبرنامه ما عضو شوید